Menu szybkiego dostępu

Wpisz szukane hasło

Strony mobilne

Liczba użytkowników, głównie smartfonów i małych tabletów, stale wzrasta - i to prawie we wszystkich kategoriach wiekowych. Aby strona internetowa była skuteczną wizytówką, musi spełnić szereg wymogów związanych nie tylko z samym wyglądem, ale i funkcjonalnością na urządzeniach przenośnych. Strona www, dostosowana do urządzeń mobilnych, pozwoli na wyraźniejsze zaznaczenie swojej obecności w Internecie i pozyskanie nowych klientów.

"Mobilna rewolucja" to szansa, z której warto skorzystać

Tym bardziej, że 21 kwietnia firma Google, właściciel najpopularniejszej w Polsce wyszukiwarki, wprowadziła istotne zmiany w sposobie wyszukiwania stron na urządzeniach mobilnych.

Zależy nam na tym, by użytkownicy otrzymywali wyniki najwyższej jakości. Dla webmasterów to znak, że powinni jak najszybciej dostosować swoją witrynę do urządzeń przenośnych – stwierdza Piotr Zalewski z Google Polska.
źródło: biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/862661,zmiany-w-wyszukiwarce-google-mobilni-lepiej-zobacza-mobilnych.html

Zmiana przewiduje premiowanie stron internetowych dostosowanych do urządzeń mobilnych (smartfonów i tabletów). Oznacza to, że takie strony będą oceniane lepiej i mają większe szanse na wyższe pozycje, niż strony niedostosowane do tego typu urządzeń.

Ruch generowany przez urządzenia mobilne w Polsce to już ok. 20% ogólnego ruchu.

  • Polscy internauci zdecydowanie stawiają na mobilność.
  • Wg raportu aż 40% polskich respondentów zgadza się ze stwierdzeniem, że w przyszłości raczej będą korzystać z internetu za pomocą urządzenia mobilnego niż komputera stacjonarnego.
  • Jeśli chodzi o konsumpcję contentu za pomocą konkretnych urządzeń, to widać, że kierunek zmian jest jednostronny, na korzyść urządzeń mobilnych.
  • Postępująca smartfonizacja Polaków nie jest jeszcze procesem zamkniętym. Blisko 40% polskich internautów deklaruje, że w ciągu najbliższego roku zamierza kupić właśnie smartfona.

źródło: "Wszystko, co chcieliście wiedzieć o contencie, a baliście się zapytać" - raport z badania Wave 8

Dlaczego warto zadbać o stronę mobilną?

  • Strona WWW dostosowana do urządzeń mobilnych będzie bardziej czytelna i zrozumiała dla Internautów odwiedzających ją przez smartfony i tablety.
  • Strona mobilna jest w pełni funkcjonalna na wszystkich urządzeniach, niezależnie od ich rodzaju, wielkości czy producenta.
  • Dopasowanie witryny internetowej do urządzeń mobilnych wpływa na wyższą pozycję strony w Google.
  • Strona mobilna to znakomita wizytówka, świadcząca o tym, że jej właściciel dba o odwiedzających ją Internautów.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej

tel: 85 74 89 131
tel: 85 74 89 141
e-mail: media@computerplus.com.pl